Menu
Uponor Building Solution
Kornmarksvej 21
2605 Brøndby
Vi hjælper dig gerne

Kontakt Uponor

Vores konsulenter

Det kan ind i mellem være svært at komme i kontakt med vores kørende kollegaer. Send en mail eller læg en besked på deres telefonsvarer. Så vil du blive kontaktet hurtigst muligt

Vores konsulenter

Peter Secher
Salgsdirektør  
Danmark, Færøerne, Grønland & Island
T: +45 21 70 87 50
E: peter.secher@uponor.com

Bo Frik Mauritzen
Salgschef Residential
Hele Danmark
T: +45 20 51 63 38
E: bo.mauritzen@uponor.com

Ledig
Key Account Manager: Præisolerede rør og fjernvarmeunits
Hele Danmark
T: 
E: 

Ledig
Key Account Manager 
Vest Danmark
T: 
E: 

Martin Bech Nielsen
Key Account Manager 
Øst Danmark
T: +45 28 44 70 70 
E:martin.nielsen@uponor.com

John Jensen
Account Manager – Residential
Region Nord- & Midtjylland
T: +45 21 37 52 08
E: john.jensen@uponor.com

Tommy Clement
Account Manager – Residential
Region Sydjylland og Fyn
T: +45 20 51 63 33
E: tommy.clement@uponor.com

Kim Henckel
Account Manager – Residential
Region Nordsjælland & København
T: +45 20 14 79 39
E: kim.henckel@uponor.com

Kenneth Vinther Henriksen
Account Manager – Residential
Region Sjælland 
T: +45 40 28 26 12
E: kenneth.henriksen@uponor.com